网站标志
当前日期时间
当前时间:
点评详情
发布于:2019-4-1 03:08:36  访问:113 次 回复:0 篇
版主管理 | 推荐 | 删除 | 删除并扣分
Kloaka Betonowe Oznacza To Plastikowe?
Do wyboru są gotowe zbiorniki z betonu czy tworzywa sztucznego. Jedne plus drugie mają zalety, toż podobnie i wady. Na które wobec tego się uradzić?
ściek betonowe
Wykonuje się je zwykle z prefabrykowanych elementów z betonu dodatkowo żelbetowych. Produkowane są szamba plastikowe jednoczęściowe (jednokomorowe) - przykryte płytą żelbetową również dwuczęściowe - składające się z dwóch połączonych skorup (dostępne są także modele wielokomorowe). Zbiorniki są zaizolowane, co zapewnia im szczelność. Wyposażone są w płyty włazowe (okrągłe, kwadratowe to znaczy prostokątne) wykonane z żelbetonu i PCW dodatkowo otwór inspekcyjny, lokaj aż do wyciągania odpady (spośród przykrywką z blachy ocynkowanej).
Wadą tego typu szamb jest duży brzemię. Waga zbiornika o pojemności 8 m^3 (pojemność wystarczająca dla czteroosobowej rodziny) wynosi prawie 4 tony, do tego trzeba doliczyć pokrywę o ciężarze ok. 2 odcień. W ten sposób spory jarzmo zbiornika betonowego prawdopodobnie gmatwać jego transport również montaż. Producenci zbiorników z betonu przeważnie zapewniają usługi transportowe i składanie, dysponując specjalistycznym sprzętem.
Poprzednio jakkolwiek zbiornik zostanie dostarczony pod rekomendowany adres, powinno się upichcić transzeja o szerokości również długości większej o 30 cm od wymiarów zamówionego zbiornika. Wypada również zapewnić dojazd aż do wykopu samochodu ciężarowego także zapewnić rozładunek zbiornika tyłem (częściej) lub bokiem. Pojemnik montowany jest za sprawą urządzeń hydraulicznych, znajdujących się na samochodzie ciężarowym. Po posadowieniu zbiornika zasadniczego monter układa warstwę spoiny cementowej, na której łączona jest wierzch zbiornika. Punkt łączenia szamb dwuczęściowych jest następnie szyfrowanie warstwą zaprawy wodoszczelnej.
ściek betonowe jest niewątpliwie solidniejsze od zbiorników plastikowych. Jeśli nad zbiornikiem planujemy np. punkt parkingowe dla samochodu, to znaczy podjazd aż do garażu pożądane byłoby przegłosować otóż to taki rodzaj zbiornika. Kloaka betonowe będzie podobnie lepszym rozwiązaniem, podczas gdy mamy milszy zrównoważony wód gruntowych - taki zbiornik, ze względu na swój ciężar, pewniej osadzi się w gruncie. Jeśli w najbliższej przyszłości planowana jest kanalizacja, to podobnie będzie lepszy wybór - zaletą zbiorników betonowych jest bowiem niższa cena, a więc nie warto w tym przypadku przepłacać.
ściek tworzywowe
Wykonuje się je zazwyczaj z polietylenu o wysokiej gęstości oraz żywicy poliestrowej (wzmocnionej włóknem szklanym). Są trwałe i odporne na korozję chemiczną. Są lekkie - to ich szczególna zaleta - ważą już od 60-70 kg. Przykładowo: pojemnik o pojemności 8 m^3 waży 190 kg, a o pojemności 10 m^3 - 230 kg. Łatwo go wtedy transportować także montować (wolno to zwłaszcza dokonać we własnym zakresie), aż do posadowienia zbiornika nie jest potrzebny żuraw. Przypadkiem się w taki sposób sprawić, że ściek przestaje nam znajdować się potrzebne, jako że wykonano przyłącze kanalizacyjne. Zbiornik taki jest dozwolone do tej pory wykorzystać do zbierania deszczówki (po uprzednim oczyszczeniu) to znaczy komuś go odsprzedać - nadaje się do ponownego wykorzystania na szambo lub osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków.
Wadą zbiorników plastikowych jest natomiast mała uporczywość na duże zadłużenia. Nie zaleca się miejsca powyżej nimi ustalać na parking na rzecz wozów.
W gruntach o wysokim poziomie wód także gruntach gliniastych (w których może się gromadzić woda) zbiornik koniecznie wypada plombować nim wyporem. W tym celu powinno się go obetonować czy osadzić do płyty żelbetowej.
共0篇回复 每页10篇 页次:1/1
共0篇回复 每页10篇 页次:1/1
我要回复
回复内容
验 证 码
看不清?更换一张
匿名发表 
会员登录
登录账号:
登录密码:
验 证 码:
您好,您已登录
您有条新到站内短信
会员中心 退出登录
 
 
脚注信息

版权所有 Copyright @ 2009-2011  北京pk赛车官网网站 圈里人 提供